XXVIII  Niedziela roku 13.X.2019.

Dzień Papieski

1. Pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy” obchodzimy XIX Dzień Papieski-z tej okazji młodzież prowadzi zbiórkę ofiar na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    -W obliczu zbliżającego się18 maja przyszłego roku stulecia urodzin Karola Wojtyły, Św. Jana Pawła II, nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Dar na stulecie” obejmującą inicjatywy modlitewne, edukacyjne,  charytatywne i artystyczne- pierwszym wydarzeniem tej akcji 17. listopada będzie spotkanie z Ks. Rafałem Cywką- misjonarzem z Syrii. W kolejne miesiące przewidziane są: wystawa pamiątek z pielgrzymek papieskich do Ojczyzny, konkursy prac plastycznych i literackich, oraz koncerty muzyczne. Do tych wydarzeń włączmy też Sługę Bożego Kard. Stefana  Wyszyńskiego, gdyż Papież Franciszek podpisał Dekret, a tym samym wyraził zgodę na Jego beatyfikację.
    Zachęcamy parafian do włączenie się w tę akcję, także przez podejmowanie osobistych  zobowiązań.
    -O 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych, kandydatów do bierzmowania i ich  rodziców- po Mszy św. spotkanie w sali na plebanii.
    -Zakończenie Nabożeństw Fatimskich- o 17.00 przeniesienie figury MB do kościoła
      i modlitwy osobiste, o 17.30 wspólny różaniec i o 18.00 Msza św. z procesją fatimską.

2. Jutro Dzień Edukacji Narodowej-nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli  wychowawców katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

3. W środę  Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej Patronki Metropolii Wrocławskiej- rocznica wyboru Ojca św. Jana Pawła II.

4. W czwartek dzień imienin naszego Biskupa Ignacego Deca – Msza św. w Katedrze  o 9.00 i różaniec o 17.30 w Jego intencji.

5. W sobotę 19 października o godz. 18.00 w parafii Podwyższenia Krzyża św.  w Wałbrzychu na Podzamczu rozpoczyna się cykl nauk przedślubnych.

6. Ofiary złożone na tacę w przyszłą „Niedzielę Misyjną” są przekazywane na Papieskie  Dzieła Misyjne.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczane na potrzeby kościoła.
-W zakrystii polecamy  prasę katolicką i kalendarze.
-Na bocznych ołtarzach są kartki na wypominki- prosimy o czytelne wypełnianie.

8. Liturgia tygodnia i intencje mszalne:
-Zapraszamy na codzienny różaniec o 17.30, szczególnie dzieci i młodzież.

Porządek prowadzenia Nabożeństw Różańcowych w miesiącu październiku:

• Poniedziałki – Dzieci;
  • Wtorki – Róże Żywego Różańca  (Żeńskie i Męskie);
  • Środy – Kandydaci do bierzmowania;
  • Czwartki – „Caritas” i Czciciele Bożego Miłosierdzia
  • Piątki – Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich;
  • Soboty – Rodzina Radia Maryja, i Towarzystwo Przyjaciół WSD;
  • Niedziele – Ksiądz.

Zapraszamy wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe codziennie na godz. 17.30.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

01 – 08 – 15. 09. 2019

Krzysztof Szukiłojć, rz.- k., wolny, Boguszów – Gorce.

Barbara Wioleta Woźniakiewicz, rz.- k., wolna, Boguszów – Gorce.

2 thoughts on “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE