REMONT OŁTARZY

SONY DSC SONY DSC SONY DSCChoć z daleka ołtarz główny wygląda  dobrze, to z bliska widać łuszczącą się farbę na figurach bocznych i wszystkich innych elementach ołtarza. Tylna część ołtarza także pilnie wymaga konserwacji.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSCOłtarze boczne również wymagają konserwacji. Z bliska wyraźnie widać spękania, odpryski i ubytki farby oraz jej łuszczenie. Pod wierzchnią warstwą farby znajdują się inne warstwy, które prześwitują w miejscach wyłuszczeń i spękań.

KOLEJNE ETAPY RENOWACJI OŁTARZA GŁÓWNEGO
Remont ołtarza 1Do odnowionego obrazu z ołtarza głównego dołączyły figury św. Józefa i św. Barbary.
Stało się to dzięki dotacji z Gminy Boguszów-Gorce na renowację zabytków.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe w tak kosztownych pracach przy renowacji ołtarza.
Na zdjęciu widać również odnowionego baranka, który umieszczony był nad tabernakulum.

Tak wyglądają z bliska odnowione figury.  Zdjęcia zrobiono gdy stały jeszcze na ołtarzach bocznych, przed wykonaniem tymczasowego ołtarza w prezbiterium.

św Józef 1św Barbara 1

Zakończyły się prace konserwatorskie ołtarza głównego. W styczniu 2016r dokonano odbioru tych prac przez konserwatora zabytków i przedstawiciela kurii. Na ten cel kościół otrzymał dofinansowanie z Gminy Boguszów-Gorce w łącznej wysokości 60 000 zł.
Tak wygląda ołtarz po odnowieniu: