Ogłoszenia parafialne


NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJTRÓJCY
ODPUST PARAFIALNY, WIZYTACJA BISKUPIA
I JUBILEUSZ 300 LAT KOŚCIOŁA

04.06.2023 r.
1.Główna Msza św. Odpustowo- Jubileuszowa, z udzieleniem sakramentu bierzmowania, pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Bałabucha o 12.30.
-O 15.30 modlitwy z Ks. Biskupem na cmentarzu parafialnym-przy ul. Kamiennogórskiej.
-Po każdej Mszy św. można, przy wyjściu z kościoła otrzymać jubileuszowy folder.

2. W czwartek- Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej: Msze św. o 8.00, o 9.30 główna Msza św. w Lesieńcu i Procesja Eucharystyczna do Boguszowa – po procesji Msza św. w Boguszowie ok. 12.00 i wieczorna Msza św. o 18.00.
-Grupy i wspólnoty prosimy o przygotowanie ołtarzy, a mieszkańców o udekorowanie okien na trasie procesji- ołtarze: I- skrzyżowanie ul. Kosynierów i Św. Barbary, II ul. Poniatowskiego nr 65, III skrzyżowanie Sienkiewicza i Madalińskiego, IV Pl. Odrodzenia.

3. W oktawie Bożego Ciała przy dobrej pogodzie po Mszy św. wieczornej Procesja Eucharystyczna wokół kościoła z litanią do Najświętszego. Serca PJ.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.15- Festyn Parafialny.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary przeznaczane na potrzeby kościoła.
-W zakrystii polecamy prasę katolicką.

6. Liturgia tygodnia i intencje mszalne:
-Zapraszamy na codzienne nabożeństwo ku czci NSPJ o 17.30.

Msza św. o 12.30
Wyrażając wdzięczność Panu Bogu za dzisiejszą uroczystość i wszelkie łaski, których dostępujemy w naszej świątyni, dziękujemy Ks. Biskupowi Adamowi za odprawienie Mszy św. i Słowo Boże skierowane do wiernych w Lesieńcu i Boguszowie, za modlitwę, promocję ministrantów i udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży.
-Dziękujemy Kapłanom: z dekanatu, księżom pochodzącym z parafii i byłym współpracownikom: wszystkim, którzy włączyli się w nasze dziękczynienie, lub łączą się w modlitwie, a z ważnych powodów przybyć nie mogli. Osobne podziękowanie kierujemy do Ks. Edwarda Bigosa, dawnego Proboszcza i z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich, życzmy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
-Dziękujemy Gościom: przedstawicielom władz miasta z P. Burmistrz., wykonawcom prac remontowych i renowacyjnych, wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu naszej świątyni i wszelkich działaniach parafii.
-Dziękuję tym, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg naszej uroczystości- Ks. Wikariuszowi, Katechetom, Członkom Rady Parafialnej, Liderom grup i wspólnot, Służbie Liturgicznej, Odpowiedzialnym za oprawę muzyczno- wokalną i Służącym w zakrystiach, a wszystkim Parafianom, za obecność na Mszach św. wspólną modlitwę.
-Główną pamiątką dzisiejszej uroczystości jest ozdobny kielich mszalny, ufundowany przez grupy i wspólnoty parafialne i głęboka patena, dar dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej.
-Jubileuszowy folder z informacjami, oraz z dawnymi i nowymi zdjęciami świątyni, który będzie można otrzymać już dzisiaj przy wyjściu z kościoła, a także pamiątkowe medale, ozdobne kubki i magnetyczne plakietki, które będą dostępne dla parafian, od Festynu Parafialnego w przyszłą niedzielę, ufundowano przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta, PPHU „Kmunalnik”i anonimowych sponsorów. Dziękując raz jeszcze wszystkim za wspólne przeżycie dzisiejszej uroczystości, prosimy Ks. Biskupa o pasterskie błogosławieństwo, a po Mszy św. spotkanie z Ks. Biskupem: Kapłanów, zaproszonych Gości, Rady Parafialnej, Liderów grup i wspólnot parafialnych w restauracji „Baryt”.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

03 – 07 – 14. V. 2023.

  1. Jarosław Kurz, rz.- k., wolny, Siedlęcin.
    Monika Dźwilewska, rz.- k., wolna, Boguszów Gorce.

2. Marcin Łukasz Orzechowski, rz.- k., wolny, Boguszów Gorce.
Dorota Kluss-Dauksza, rz.- k., wolna, Boguszów Gorce.

21 – 28. V; 04. VI. 2023.

  1. Tomasz Maryniak, rz.- k., wolny, Boguszów Gorce.
    Oliwia Myjak, rz.- k., wolna, Boguszów Gorce.

28. V; 04. – 11. VI. 2023.

  1. Przemysław Dominik Mrozik, rz.- k., wolny, Boguszów Gorce.
    Aleksandra Sylwia Piórkowska, rz.- k., wolna, Boguszów Gorce.